HAKKIMIZDA

Macera Yarışları

Macera Yarışları farklı doğa sporlarının bir araya getirilerek, dayanıklılık gerektiren ve stratejik planlamanın ön planda olduğu yarışlardır. Ülkemizde az sayda macera yarışı yapılmakta olup bu yarışların sürekliliğini sağlamak ekibimiz için önem taşımaktadır. Macera yarışlarında sınırlayıcı bir kural olmamakla birlikte yaygın olan disiplinler; oryantiring, dağ bisikleti, kano, koşu ve navigasyondur. Etkinliklerimiz zorluk derecesine göre farklılık göstermektedir. Yeni başlayanlar için şehir yarışları, aktif spor yapan katılımcılar ise orman yarışlarından keyif alacaktır.

Macera Ekibi

 

Macera yarışları serisi olan Macera Ekibi, Oryantiring Akademi tarafından tasarlananmakta ve yürütülmektedir. Oryantiring Akademi 21.03.2015 itibariyle oryantiring ve macera yarışları başta olmak üzere eğitim ve etkinlik organizasyonları düzenlemektedir. Beş yıl içerisinde 300'ün üzerinde etkinlik gerçekleştiren ekibimizin tamamı aynı zamanda aktif sporculardan oluşmaktadır. Spor etkinliklerinin ve katılımcılarının arttırılmasını hedefiyle ülkemizde yeterli değeri göremeyen branşlarda sponsor olarak destek veriyoruz.

OA Events
Oryantiring Akademi

Sıradanlığın Ötesinde

Macera yarışları sınırlarınızı keşfetmek için katılabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerdir. Doğayla veya rakiple yarışmanın ötesinde kendinizle mücadele edersiniz. Başarısızlığın bile muhteşem deneyim kazandırdığına tanık olacaksınız. Sıradanlığın ötesinde keyif dolu etkinliklerimize bekliyoruz.

Abdullah Özdemir

Co-Founder & Director

Keşfetmenin

Rehberi

Macera yarışları serbest zamanlarınızda risk alarak, doğal ortamlarda öngörülmeyen zorluklarla, kendi başına ve/veya takım arkadaşınızla başa çıkabilme becerinizi geliştirdiği gibi sosyalleşme, kendini ifade etme, daha önce uygulanmamış hareket becerileri geliştirme gibi fırsatları yakalamanızı sağlar. Macera rekreasyonu alanında sınırları aşarak dünyayı keşfetmenin rehberi olur.

Doç. Dr. Umut D. Başoğlu

Co-Founder